Tesbih Böceği İlaçlama

Vücutlarında su tutamamalarından kaynaklı olarak nemli ortamlarda yaşayan tesbih böcekleri ağaç kütükleri, çöp kovaları ve saksı altlarında gizlenmektedir. Beslenme şekillerine baktığımız zaman çürüyen bitkileri ve organik olan atıkları tüketerek beslendiklerini söyleyebiliriz. Vücutlarındaki nemin korunabilmesi için genel olarak tesbih böcekleri gece hareket etmektedirler.

Genel olarak kişilerin nemli ve rutubetli olan yerlerde karşılaştıkları tesbih böcekleri o alanların temizlenmesi ile kaybolacaktır. Tesbih böcekleri ilk çıkmaya başlandığı zaman dilimlerinde yapılacak birkaç basit işlem bulunmaktadır. İlk olarak yakılacak olan odun, kömür gibi eşyalar evin bitişiğinde bulunuyorsa biraz daha uzağa götürülmelidir. Nemli ve rutubet olan alanlar temizlik maddeleri ile tam bir şekilde temizlenmelidir. Ancak tüm bunlar yapılmasına rağmen tesbih böcekleri halan varlığını devam ettiriyorsa etkin bir şekilde tesbih böceği İlaçlama yoluna gidilmesi gerekli olacaktır.

Tesbih Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır? İlaçlama yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnsanlar üzerinde büyük bir zarar bulunmasa bile hijyen ve rahatsız edicilik açısından tesbih böceğinin var olduğu alanların sıkı bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Tesbih böceği ilaçlama işlemi yapılırken böcek haricindeki diğer canlı varlıklara zarar vermeyecek temizlik maddelerinin seçilmesi gerekmektedir. Bunun yanında temizlik sırasında böceğin olabileceği her yerin etkin ve tam bir şekilde ilaçlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılmadığında tesbih böceği evinizin içinde dolaşmaya devam edecektir. Firmamız tesbih böceği ilaçlama konusunda etkin ve tam bir şekilde hizmet vermektedir.