Hamam Böceği İlaçlama

İlaçlanması konusunda oldukça ciddi bir şekilde çalışılması gereken hama böcekleri hijyen açısından oldukça zararlıdır. Hamam böceği evde, iş yerinde, bahçede ya da apartmanda gözükmeye başladığı zaman hızlı bir şekilde dağılımı olacaktır. Bundan dolayı doğru teknik ve ekipmanlar ile hızlı bir şekilde temizlenmesi gerekir.  Hamam böceğinin tam bir şekilde temizlenebilmesi için ilk olarak tespitin doğru bir şekilde yapılması gereklidir. Hamam böcekleri nerede yuvalanıyor, nerelerde hareket ediyor, eve nerden geldi gibi soruların cevabının ilk aşamada doğru ve tam bir şekilde bulunması gereklidir. Daha sonra metodun saptanma aşaması gelmektedir. Bu aşamada doğru kimyasal seçiminin yapılması ve yapılacak olan işlemin araştırmadaki sonuçlara paralel bir şekilde yapılması şarttır.

Hamama Böceği İlaçlama Hizmeti Nasıl Verilir?

Hamam böceği ilaçlama ile hamam böceklerinin hem sağlık hem de hijyen açısından zararlarının ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. İşlem için sprey kullanıldığı gibi hedefin tam ve doğru tespit edilmesi ile birlikte jel ilaçlama yöntemi de kullanılmaktadır. Ancak her iki yönteminde hamam böceği ilaçlama konusunda tam ve etkin bir sonuç verebilmesi için tüm aşamaların tam bir şekilde takip edilmesi ve uygulamanın ona göre yapılması gereklidir. Firmamız hamam böceği ilaçlama işlemini profesyonel bir şekilde yaparak ev, iş yeri, okul, apartman ve bahçenizde bulunan hamam böceklerini temizlenmektedir. Kullanış olduğu ilaçlar ve teknikler tamamıyla sizin sağlığınızı düşünerek seçilmekle birlikte etkin sonuç vermesi amaçlanmaktadır.

Hamam Böceği İlaçlama

Profesyonel hamam böceği ilaçlama uygulamaları, uzun vadeli bir çözümü garantilemek ve yeniden istilayı önlemek için evinizde veya işinizdeki hamam böceği istilasından kurtulmanızdaki en etkili yoldur.Hamamböcekleri ile mücadele etmek için kullanılabilecek çeşitli ilaçlama seçenekleri vardır. Doğru uygulandığında, her biri hamamböceklerini etkin bir şekilde kontrol edebilir.

Yaşam  alanlarımız bir çok değişik nedenden ötürü bir hamam böceği istilası ile karşı karşıya kalabilmektedir.Bir hamam böceği istilasından işyerinizi veya evinizi kurtarmak için gereken süre, büyük ölçüde türlere ve istila büyüklüğüne bağlıdır.

Hamam Böceklerinden Hızlıca Kurtulun

Bu zararlılar son derece uyarlanabilir ve hatta bazı ilaç türlerine dirençli olabilirler. Haşere kontrol ve ilaçlama servisi en etkili ve hızlı yeni nesil ilaçlarla hamam böceği ilaçlama hizmetleri sunmaktadır.Uygulamada kullanılan ilaçların tümü dünya sağlık örgütü ve sağlık bakanlığı onaylı olup global bir ilaç firması olan BASF ürünleridir.

Özelikle gıda üretimi yapan işletmeler için hamamböceği istilası, yiyeceklerin ve yüzeylerin kirlenmesine, depolanan yiyeceklerin zarar görmesine, gıda güvenliği yetkililerinin potansiyel olarak harekete geçmesine ve ticari itibarınıza ciddi zararlar verebilmektedir.. Bu hastalık yayan böceğe bağlı sağlık riskleri hem ev sahipleri hem de işletmeler için endişe vericidir.

İnsanlar dışarıda birşeyler yemek istediklerinde öncelikle hijyen ve temizliğe çok önem verirler.Bir işyeri sahibisiyseniz ve hamam böceklerinin istilasından bıktıysanız hamam böceği ilaçlamada uzmanlaşmış olan ilaçlama şirketi ilaçlama ile numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.


Hamamböceklerinin Yaşam Alanlarımızı İstila Etmesini Önlemek İçin Yapılması Gerekenkler

1-Gıda kaynaklarını ortadan kaldırın - Hamam böeği istilasından korunmanın en etkili yolu, yiyecek ve su kaynaklarını ortadan kaldırmaktır.Hamam böceklerinden kurtulmak için, onlar için çekici olan şeylerden kurtulun.

 • Yiyecekleri tezgahlara açıkta bırakmayın.
 • Kuru yiyecekleri sıkıca kapatılmış kaplarda saklayın.
 • Çöpleri günlük olarak boşaltın.
 • Ocak üstlerini, tezgahları ve yerleri yağdan ve yiyeceklerden temiz tutun.
 • Sıhhi tesisat sızıntılarını onarın.
 • Kapıların, pencerelerin ve evin diğer alanlarının yakınında çatlakları ve delikleri kapatın.
 • Evinizi hamamböceği belirtileri için izleyin: yumurtalar, dışkılar, saçak derileri.

2-Temizleme - Tüm atık yiyecekleri ve sıvı dökülmelerini temizleyin, yiyecek hazırlama alanlarındaki yiyecek kalıntılarını, lavabo ve cihazların altındaki gıda ve su kalıntılarını temizleyin. Akşam yemeğinden sonra evcil hayvan yemi, içecek ve çöp kovalarını çıkarın.

3-Dağınıklığı Önleme - Hamamböcekleri, dışkılarında bir araya getirme feromonu salgılayarak diğer hamam böceklerine güvenli bir alan bulduğunun sinyalini verir. Eski zararlı gazete ve dergi yığınlarını, kullanılmamış karton kutuları ve diğer tüm karışıklık türlerini bu zararlıların kolayca erişebileceği dolapların içinden çıkarın.

4-Önleyici tedbirler alın

 • Ahşap rafları cilalayın veya boyayın ve düzenli olarak temizleyin.
 • Hamamböceklerinin eve girebileceği riskli alanları kontrol edin - çatlaklar, havalandırma delikleri, kanalizasyonlar ve boru kanalları.
 • Potansiyel saklanma alanlarını azaltmak için duvarlarda, süpürgeliklerin etrafında, elektrik prizlerinin arkasında, mutfak lavaboları ve banyo dolaplarında çatlaklar gibi alanları kapatın.

5-Hemen harekete geçin - Uzman teknik bilgi ve ekipman olmadan hamam böceği kontrolü çoğu zaman kaybedilen bir savaş olabilir.Çözümleyemediğiniz  mevcut bir hamamböceği sorununuz varsa, bir haşere kontrol uzmanına danışın.


Yaygın Hamam Böceği Türleri

3.000'in üzerinde hamamböceği türü vardır - bazıları zararlı oldukları düşünülürken, diğerleri doğal ortamlarında faydalıdır.Hamam böcekleri çeşitli hastalıkların taşıyıcıları olabilirler.Alman hamamböceği, Oryantal hamamböceği, Amerikan hamamböceği ve kahverenkli bantlı hamamböceği türleri zararlı olarak kabul edilen yaygın türleridir.

Alman Hamam Böceği: Dünya çapındaki dağılımlarıyla ünlü olan alman hamam böceği, göğüsleri boyunca 2 koyu çizgi ile kolayca tanınabilir. Yetişkinler yaklaşık 12 - 15 mm boyunda büyür.İç mekanlarda en yaygın olarak bulunan Alman hamamböceği, ıslak, nemli koşulları tercih eder ve tipik olarak evlerde mutfak ve banyo gibi alanlarda bulunur.

Oryantal Hamam Böceği: Tek tip bir koyu kahverengi veya siyah renkli, yetişkin Oriental hamamböceği uzunluğu yaklaşık 20 - 30 mm'dir.Doğal ortamda hayatta kalmak için çok iyi adapte olmuş Oriental hamamböceği, bodrum, drenaj ve sundurmaların altındaki açıklıklar gibi serin ve nemli alanlarda gelişir.Çöp ve çürüme ile ilgili tercihleri ​​ile bilinen bu böcekler en çok çöp uçlarında ve yaprak litrelerinde bulunabilir.

Amerikan Hamam Böceği: Evleri istila eden en büyük haşere hamamböceği biri, yetişkin Amerikan hamamböceği uzunluğu yaklaşık 28 - 44mm uzunluğunda ve kırmızı-kahverengi renktedir.'Palmetto böceği' olarak da bilinir çünkü ağaçlarda yaşarlar, Amerikan hamamböceği karanlık, nemli ve bozulmamış alanları tercih eder.Bodrum katlarında, mutfaklarda ve evlerin banyolarında bulunabilir.

Kahverengi Bantlı Hamamböcekleri: En küçük haşere hamamböceklerinden biri olan kahverengi bantlı yetişkin hamamböceği uzunluğu yaklaşık 10 - 15 mm'dir ve karınları boyunca sarı-kahverengi çizgilerle karakterize edilir.Kahverengi bantlı hamamböceği çoğunlukla yerde kalır, ancak çok sıcak iklimlerde uçabilir. Sıcak, nemli ortamları tercih etmeleri, onları ısıtılmış binalar - tavanlar, tavan araları, cihaz motorlarının içindeki ve çevresindeki hasarlara götürür. Öncelikle geceleri aktif olan bu fırsatçı haşerler, özellikle yüksek nişasta içeriğine sahip gıdalara yönelir.


Hamamböcekleri Nerelerde Saklanırlar?

Hamamböcekleri saklanma uzmanıdır.Evde hamamböceğinin saklanabileceği pek çok yer vardır.Bir hamam böceğinin ideal ortamını ve beslenme davranışını anlayarak, evinizde bir hamam böceğinin tercih edebileceği alanları belirleme şansınız daha yüksek olabilir.

 • Hamamböcekleri dar çatlaklara ve yarıklara sığınmayı tercih eder.
 • Buzdolaplarının arkasını, lavaboların altını ve karanlık çekmeceleri veya dolapları kontrol edin.
 • Geceleri yemek yemekte, çok çeşitli yiyecekleri ve yiyecek dışı malzemeleri yemektedirler.Bu, temiz evlerde bile hayatta kalmalarını sağlar.


GIDA ZEHİRLENMESİNE YOL AÇABİLİR

Yalnız başlarına yaşamayı sevmeyen hamam böcekleri bulundukları yerlerde çok sayıda bulunurlar. Bulundukları alanlarda gündüz çok fazla dışarıya çıkmasalar da, gece sessizlik ve tenhalık olduğunda ortalıkta dolanmaya başlarlar. Hamam böceklerinin birçok canlıya oranla insanı ısırması ya da sokması yoktur. Beslenme olarak insanı kullanmayan hamam böcekleri ne kadar zararsız gibi dursalar da, insana birçok hastalık bulaştırabilirler. Ev ve işyerlerinde açıkta bırakılan yiyeceklere dadanarak yiyeceklere salyalarına bırakan hamam böcekleri insana verem mikrobu, hepatit virüsü, alerjik hastalıklar, astım hastalığı, dizanteri gibi hastalıkları bulaştırmalarının yanı sıra en önemli olarak gıda zehirlenmelerinde büyük rol oynarlar.

DOĞRU İLAÇLAMA YAPTIRMAK GEREKİR

Evinizde ya da işyerinizde hamam böceği ile bu haşereden kurtulmanın en etkili çözümü ilaçlatmadır. Çok hızlı üreyebilen bu canlılar her tarafı talan edebilir. Hamam böceği ilaçlamada uzmanlaşmış ve yasal olarak bu işi yapan firmamızı tercih etmeniz halinde hamam böceği sorununu kökünden bitirmiş olursunuz.

İLAÇLAMA GARANTİLİ İŞ YAPAR

Firmamız, hamam böceği ilaçlamada size hem uygun hem de garantili iş olanağı sunar. Etkin ve çözüm odaklı çalışan firmamız, uzmanlaşmış kadrosu ile hamam böceği ilaçlamada 7 gün 24 saat en uygun fiyatları ile hizmetinizdedir.

Profesyonel, garantili hizmet ile birlikte uygun hamam böceği ilaçlama fiyatları ilaçlama şirketinde, sizde faydalanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz!